Sastanak italijanskih i srpskih istraživača

U okviru bilateralnog projekta „Rаzvој i unаprеđеnjе filmоvа nа bаzi pоlisаhаridа nаmеnjеnih zа pаkоvаnjе nаmirnicа”, u periodu od 25. do 27. oktobra 2017. godine, u poseti Tehnološko-metalurškom fakutetu biće istaživači iz Italije dr Mario Malinkoniko i dr Gabriela Santagata.

Dr Mario Malinkoniko i dr Gabriela Santagata rade u Institutu za polimere, kompozite i biomaterijale, Napulj, Italija (Institute for polymers, Composites and Biomaterials; National Council of Research (CNR), Pozzuoli, Naples, Italy).

Ovu posetu će članovi Laboratorije za polimerna istaživanja iskoristiti da sa italijanskim partnerima razgovaraju o budućim i sadašnjim istraživanjima u okviru bilateralne saradnje Italija-Srbija, i o daljem razvoju saradnje kroz međunarodne projekte.

Ovo je četvrta poseta italijanskog tima kojom je ojačan kontakt i saradnja između Tehnološko-metalurškog fakuteta i Instituta u Italiji.