Svetosavska nagrada studentu TMF-a Đorđu Ogrizoviću

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja tradicionalno dodeljuje Svetosavsku nagradu za doprinos obrazovanju, a jedan od dobitnika je student Tehnološko-metalurškog fakulteta Đorđe Ogrizović.

Đorđe Ogrizović je brucoš Tehnološko-metalurškog fakulteta, a već ima više od 100 nagrada osvojenih u Srbiji i inostranstvu. Pre nešto više od godinu dana Svetska organizacija za zaštitu intelektualne svojine ga je proglasila za najboljeg mladog naučnika – inovatora među srednjoškolcima. Svojoj kolekciji nagrada dodao je i Svetosavsku nagradu!

Oblast kojom se bavi i u kojoj je osvojio najviše priznanja na takmičenjima je zaštita životne sredine. Nakon završene Treće beogradske gimnazije upisao je Tehnološko-metalurški fakultet, upravo smer Inženjerstvo zaštite životne sredine. I priznanje najboljeg istraživača među srednjoškolcima, koje mu je dodelila Svetska organizacija za zaštitu intelektualne svojine, dobio je za rad iz ove oblasti.